Як намалювати мак?
«Вродлива, немов маківочка!» — говорять у народі про красиву дівчину. Тендітна квітка маку символізує молодість і здоров’я. Чи не тому україночки так люблять прикрашати червоними маками свої вишиванки? Намалюймо ці багряні та ніжні польові квіти!
Маковий цвіт, як і калиновий, — символ дівочої вроди і чистоти, означає радість, піднесення. Маки вплітали в косу, аби пишним було волосся. Відваром макових квітів напували дітей, щоб краще спали. Прикрашали маками і віночки.
Маки — квіти мрій і скорботи водночас. Вони — символ пам’яті за полеглими на війні солдатами. Криваво-червоні пелюстки маку, немов краплини крові, яскравими вогниками горять у траві, нагадуючи про величний подвиг захисників Батьківщини.
Від поля, всіяного маковим цвітом, не відвести очей. Намалюй маки у своєму альбомі — нехай їхній цвіт додає тобі настрою та принесе додому жаркий подих літа.
Вчимося малювати маки кольоровими олівцями
У Стародавній Греції та Римі з маками було пов’язано чимало міфів та легенд. Одна з них розповідає про римську богиню Венеру. Дізнавшись про загибель свого коханого Адоніса, вона проплакала кілька днів та ночей поспіль. Її гіркі сльози падали на Землю та розквітали у вигляді макових квітів. Відтоді макові пелюстки опадають так само легко, як і жіночі сльози…
Намалюємо ці витончені польові квіти крок за кроком.
1. Намалюй від руки два кола — основи квіток маку. З них ми пізніше намалюємо пелюстки.
2. Від кожного кола проведи по одній лінії — це стебла маків. Домалюй два закритих бутони — нехай їхні стебла перетинаються між собою.
3. Знизу стебел квітів домалюй два листочки, так малюнок матиме більш природній та гармонійний вигляд. Зверни увагу на форму листя: воно має різкі хвилеподібні вигини.
4. Настав час промалювати пелюстки квітів. Внутрішні щільно прилягають до основи квітки та наполовину прикривають серединки, а зовнішні відхиляються назад.
5. Жовтим олівцем промалюй світлі ділянки на квітах, бутонах та листі.
6. Зафарбуй маки червоним олівцем за допомогою штрихування. Штрихи мають бути різкими, з основи вгору. Натиск олівця додасть насиченості кольорів.
7. Продовжуємо показувати контрастність за допомогою кольору. Ближче до основи тон буде щільнішим і яскравішим, а до краю — більш блідим.
8. Візьми на тон темніший червоний олівець та зроби переходи кольорів більш плавними. Варто штрихувати акуратно, щоб не зафарбувати жовтий колір.
9. Блідим зеленим зафарбуй стебла, листя і бутони.
10. Темно-зеленим виділи контури листя. Цим самим відтінком промалюй серединки й тіні на стеблах.
11. Чорним олівцем уточни край і домалюй тичинки в серединках маківок.
Прекрасна робота!